3 Boyutlu Teknik Resim Örnekleri (Başlangıç)

3D (3 Boyutlu) Teknik Resim Örnekleri basit örnekler. Bu örneklerimiz sayesinde SolidWorks, Autocad gibi yazılımlarda öğrendiğiniz yeni komutları pekiştirebileceksiniz.

3 BOYUTLU TEKNIK RESIMLER

Başlangıç Seviyesi Uygulamalar

Teknik resmi katı modele dönüştürürken 2 boyutlu çizim bölümünde oluşturacağınız delikler sayesinde bilgisayarınızı kastırmadan temiz bir katı model oluşturabilirsiniz.

Bu 3D (3 Boyutlu) teknik resim örneğiyle ilk katı modelinizi oluşturabilirsiniz. Autocad, SolidWorks gibi yazılımlarda çizime nereden başlayacağınıza dikkat ediniz.

3 boyutlu teknik resimleri katı modele dönüştürürken çizime başlangıç şekliniz ve kafanızda kurguladığınız adımları Autocad, SolidWorks gibi yazılımlarda sırasıyla uygulamanız oldukça önemlidir.

Mühendislik fakülteleri, teknik eğitim fakülteleri, meslek liseleri gibi 3 boyutlu modelleme dersi bulunan disiplinlerde sınav sorusu niteliğinde çalışmalardır.

SolidWorks, Autocad gibi yazılımlarda örnek teşkil edecek bir başka 3b (3 boyutlu) teknik resim uygulaması.

Özellikle makine, mekatronik, otomativ gibi mühendislik disiplinlerinden mezun bireylerden AutoCad, SolidWorks gibi Cad yazılımları bilmesi istenir.